Just Basic Girl

by Małgorzata Ostrowska

Turcja. Dalaman. Wakacyjne wspomnienia.

Dziś „wzięło” mnie na wspominki z ostatniego wyjazdu do Turcji. Była to już moja druga podróż w tamte strony, z tym, że pierwsza w większym gronie – z córeczką. Dzielny fotograf, mój mąż, wytrwale stąpał za swoimi „modelkami”, uwieczniając pierwsze wspólne doznania wakacyjne. Jesteście ciekawe, co z tego wyszło? Zapraszam na fotorelację:)

Nasze pierwsze przechadzki po piachu i spokojnym morzu…
DSCF6082
 DSCF6108
DSCF5915
DSCF6073
 DSCF6063
Po raz pierwszy „na fali”…;) DSCF6264
DSCF6272
Jak widać wyprawy krajoznawcze całkiem odpuściłam, a ich miejsce zajęły pierwsze wędrówki z maluchem. Czasami Maja była oszołomiona ilością nowych wrażeń, które otaczały ją z każdej strony, tymbardziej, że Turcy nie odstawali jej na krok. Taka jest chyba ich natura/mentalność, bo zainteresowanie córeczką nie wychodziło wyłącznie ze strony Turczynek, ale też Turków, którzy raz po raz wyciągali do niej ręce, albo mówili pieszczotliwym głosem w jej kierunku. Jako mama bylam ciut zaniepokojona tym stanem rzeczy i bacznie stałam na straży mojego maluszka.
W poszukiwaniu cienia…pod palmą…
DSCF5956
 Miałam też okazję skosztować tamtejszych specjałów, a w szczególności wypieków, które urzekają nie tylko smakiem, ale też wyjątkowym wyglądem. Zanim po raz pierwszy je ujrzałam, nawet przez myśl mi nie przeszło, by w takim gorącym kraju, jakim jest niewątpliwie Turcja, piekarstwo było na tak wysokim poziomie. Dla mnie to magia smaków, ogromny kunszt wykonawstwa i przede wszystkim kreatywność. Zresztą nie muszę nic więcej pisać.. Zobaczcie sami:
DSCF5149A ze świeżym chlebkiem najlepiej smakuje miód prosto z pasieki…DSCF6200Bez kawy mrożonej można byłoby się nieco roztopić;)
DSCF5352
DSCF5331
 Śniadania z francuskimi rogalikami jak na Turcję przystało;D
DSCF6007

Takie tam…DSCF5891 DSCF6153

DSCF6159
 A Wy macie miejsca, do których lubicie wracać?:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32 Komentarze w
“Turcja. Dalaman. Wakacyjne wspomnienia.”

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

CLOSE
CLOSE