Just Basic Girl

by Małgorzata Ostrowska

Jak zapakować pierniki?

Świąteczne ciasteczka, które miałam okazję prezentować ostatnio na blogu, już grzecznie czekają na swoją kolej przy wigilijnym stole. Z uwagi na  dość liczne ozdoby cukiernicze, którymi są udekorowane, większość pierników nie wymaga dodatkowej oprawy, ponieważ są okazałe same w sobie. Jednak wręczanie ich z rąk do rąk byłoby delikatnym nietaktem, obciążonym dużą dawką niebezpieczeństwa, czego rezultatem mogłaby być, na przykład, słodka kruszonka u stóp mojej cioci;). By nie dopuścić do tego strasznego scenariusza (Halloween mamy już za sobą), wybrałam się na zakupy, w celu znalezienia odpowiedniego opakowania.

Szwajcaria pod kątem elementów do zdobienia, pakowania, formowania wypieków bije na głowę chyba wszystkie pozostałe kraje europejskie. Tutejsze sklepy są zaopatrzone w przeróżne zestawy, z pomocą których oraz przy użyciu własnej inwencji twórczej można wyczarować oryginalne pomysły na paczki świąteczne.

W zeszłym roku do opakowania klawiszek używałam wyłącznie celofanu, przewiązanego wstążką, z którego całkiem ładnie „wyglądały” smaczne ciasteczka. W tym roku zakupiłam kilka materiałów hand-made i nie tylko,  którymi przyozdobiłam upominki.

Oprócz tradycyjnych wstążek i kokardek, zaopatrzyłam się w podłużne foliowe torebeczki z ozdobnymi śnieżynkami. Co ciekawe, set posiada gotowe papierowe paseczki do zamknięcia prezentu.

Po raz pierwszy miałam też okazję używać urządzenia do strzępienia i skręcania tasiemek, które wykonało kawał dobrej roboty.

Desktop14

Tak moje pierniki prezentują się w pełnej okazałości:1 - 1 (3)Desktop15Według mnie delikatnie, a jednak efektownie. Czy i Wam się podobają? Macie już zapakowane prezenty, czy czekacie na ostatni dzwonek, bo…”Coraz bliżej Święta…”.


16 Komentarzy w
“Jak zapakować pierniki?”

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

CLOSE
CLOSE