Just Basic Girl

by Małgorzata Ostrowska

5 pomysłów na zabawy z dzieckiem.

O tym, jak ważne są rozmowy z dzieckiem, wspólne spędzanie czasu, każdy rodzic na pewno wie. Ale czy oby co niektórzy z nas (nie umniejszając tatusiom) nie czują się ciut zakłopotani stojąc twarzą w twarz z maluszkiem i próbując prostymi słowami znaleźć wspólny temat, zrozumiały dla obu stron? Nic strasznego. Z pomocą przychodzi…zabawa, która w naturalny sposób poprawia kontakt z dzieckiem. Poniżej znajdziecie kilka prostych zajęć, które nie tylko pomagają otworzyć się na młodego człowieka, ale stymulują kształtowanie jego osobowości oraz rozwoju intelektualnego.

Dołączam też fotorelację z Trampolino, zuryskiego parku rozrywki dla dzieci, gdzie można całkowicie puścić wodze fantazji, przeżyć cudowne chwile z ukochaną pociechą i..poczuć się jak dziecko:). Polecam!sierpien 1 - 1 (3)Czytanie – zdecydowanie moja ulubiona. Nawet jeśli maluszek nie rozumie większości a nawet wszystkich słów, uwielbia wpatrywać się na początku w kontrastowe, z czasem kolorowe ilustracje książkowe. Siedząc na kolanach, czuje twoją bliskość, przyzwyczaja się do twojego głosu, z ciekawością obserwuje omawiane przez ciebie obiekty. To świetna okazja do bycia i rozmowy z dzieckiem.

Śpiewanie i mówienie – zdecydowanie ulubiona metoda mojej córeczki. I mam tu głównie na myśli wykorzystywanie własnych zdolności wokalnych, tudzież recytatorskich, a nie ich zapożyczanie. Dzieci uwielbiają słuchać głosu swoich rodziców, bardzo szybko przyzwyczajają się do niego, wyłapują ulubione słówka, w następstwie zaczynają je powtarzać, co zdecydowanie przyspiesza rozwój mowy. W sytuacjach stresujących taki rodzaj „komunikacji” wycisza i uspokaja, a o to nam właśnie chodzi. Piosenki są też świetnym sposobem na zrozumienie otaczającego świata, bo ciekawie go obrazują.Kolaże3 Łaskotki – zdecydowanie najprzyjemniejsza forma okazywania uczuć. Czułe, delikatne przytulanie, głaskanie, baraszkowanie relaksuje i rozwesela uczestników zabawy. Powoduje śmiech, przez co pozostawia w pamięci dziecka jedynie dobre wspomnienia.Kolaże4Zabawa w chowanego – jedno z najbardziej fascynujących zajęć, począwszy od wieku wczesnoniemowlęcego. Na słyszane popularne wyrażenie „A kuku!”, czyli znikanie i pojawianie się na nowo, dziecko reaguje żywym zainteresowaniem, obserwuje uważnie Ciebie i Twoje zachowanie.

Zabawy zręcznościowe – podczas ich wykonywania (jazda na kolanach rodziców, skoki na ich plecach) dziecko uczy się wyrażać swoje zdanie – pokazuje, kiedy chciałoby powtórzyć tę zabawę, a kiedy chciałoby ją przerwać. To kształtuje jego osobowość. Desktop11

Czyż nie brzmi to znajomo i wcale nie przeraża? (no, może za wyjątkiem śpiewania;))?

9 Komentarzy w
“5 pomysłów na zabawy z dzieckiem.”

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

CLOSE
CLOSE