Just Basic Girl

by Małgorzata Ostrowska

Z cyklu: Podróżuj ze mną. Warsztaty Wielkanocne w Rapperswilu.

Dziś krótka relacja z warsztatów wielkanocnych, które miały miejsce w ubiegły weekend na zamku w Rapperswilu (Szwajcaria). W murach budynku od kilkudziesięciu lat mieści się Muzeum Polskie z zabytkami historycznymi, propagujące wiedzę o naszym kraju i kulturze. Ekspozycji, która prezentowana jest w kilku salach tematycznych nie miałam okazji zobaczyć, ponieważ nie było na to czasu, ale na pewno jeszcze tu wrócę, tym bardziej, że słyszałam o planowanej zmianie lokalizacji.

W warsztatach uczestniczyłam po raz pierwszy, więc byłam bardzo ciekawa, jak one wyglądają. Poza tym to była świetna okazja, by przygotować się do najbliższych Świąt – własnoręcznie zrobiona palma i kartki świąteczne przydadzą się już wkrótce, a fakt, że wykonane są w duchu handmade’owym, dodaje im oryginalności – drugich takich samych nie znajdziecie;)

Desktop49Impreza trwała prawie 5 godzin, a czynnie uczestniczyło w niej około 100 osób. W sali muzeum były rozłożone 3 stoły tematyczne: na jednym można było przygotować kolorową wielkanocną palmę, na drugim ozdobne kartki świąteczne, na trzecim zwierzątka z włóczek. W sumie były 3 grupy po 33 osoby, co dawało po 1/5 h na przygotowanie wszystkich wielkanocnych elementów, więc nie było zbyt wiele czasu na ociąganie się ze swoimi pomysłami. Naszej trzyosobowej rodzince udało się podejść do każdego stanowiska, więc wracaliśmy obładowani kilkoma „dziełami”, z których część będzie zdobiła nasze mieszkanie, a niektóre powędrują do bliskich:)

W trakcie wykonywania ozdób można było posilić się i skosztować dań, również kuchni polskiej, które nawiązywały do wielkanocnego klimatu.

Warsztaty oceniam pozytywnie: atmosfera sympatyczna, panie prowadzące przedsięwzięcie bardzo pomocne i miłe. Dobrze jest też na obczyźnie usłyszeć czasami polską mowę:)

W przyszłym roku na pewno też będziemy!Desktop50A Wy już przygotowujecie się do Wielkiej Nocy?

10 Komentarzy w
“Z cyklu: Podróżuj ze mną. Warsztaty Wielkanocne w Rapperswilu.”

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

CLOSE
CLOSE